BMW 5 G30 G31 – poprawa jakości dźwięku car audio Wrocław

BMW 5 G30 G31

W ostatnim czasie nasz serwis Top-Auto Wrocław odwiedził właściciel auta premium, jakim jest bez wątpienia BMW 5 G30 G31. Pracując z tym samochodem mieliśmy okazję przekonać się, w jaki sposób marki z wyższej półki podchodzą do tematu nagłośnienia. Właściciel samochodu zdecydował się na poprawę jakości dźwięku i  instalację dedykowanego systemu Plug&Play firmy Focal.

BMW 5 G30 G31 – co wpływa na jakość dźwięku?

Jakość dźwięku w samochodzie zależy od wielu czynników, a kluczowym elementem jest oczywiście półka cenowa samego sprzętu. Nawet samochody luksusowe, gdzie często montowane są zestawy renomowanych producentów, często nie spełniają oczekiwań bardziej wymagających melomanów.

Ważnym składnikiem systemu car audio jest mocny wzmacniacz, który umożliwia doskonałe brzmienie i kontrolę dźwięku. Nowoczesne wzmacniacze posiadają procesory dźwięku (Digital Sound Processor – DSP), które redukują zniekształcenia sygnału.

Dedykowany zestaw car audio BMW jest wyposażony w wysokiej jakości wzmacniacz , który pozwala na zwiększenie mocy dźwięku o kilkaset watów, w porównaniu do fabrycznych rozwiązań. Wzmacniacz doskonale oddaje wysokie częstotliwości i oferuje szeroki zakres ustawień, aby dostosować dźwięk do indywidualnych preferencji właściciela BMW.

BMW 5 G30 G31 - poprawa jakości dźwięku zestaw Focal
BMW 5 G30 G31 – poprawa jakości dźwięku Top-Auto Wrocław. Źródło: https://www.focal.com/en/car-audio/car-audio-kits-solutions/integration/plugplay/focal-bmwr/is-bmw-100l

Innym istotnym elementem w systemie car audio są głośniki. Bez odpowiednich głośników, wszelkie wzmacniacze i procesory będą po prostu bezużyteczne. Dedykowany zestaw Car Audio BMW zawiera wysokiej klasy głośniki, które znacznie przewyższają fabryczne urządzenia pod względem wydajności. Natomiast subwoofery generują mocny, niezniekształcony dźwięk i wspaniale oddają niskie tony, ożywiając muzykę w samochodzie.

BMW 5 G30 G31 – bezpieczeństwo dla elektroniki

Samochody luksusowych marek, takich jak BMW, wyposażone są w liczne systemy multimedialne, nawigację, urządzenia głośnomówiące i wiele innych funkcji, które są zintegrowane z systemem audio. Instalacja zestawów car audio w BMW jest w pełni bezpieczna dla wymienionych wcześniej systemów oraz innych akustycznych funkcji, takich jak sygnały ostrzegawcze i asystent parkowania.

BMW 5 G30 G31 – dedykowany zestaw Focal Inside

Właściciel tego samochodu zdecydował się na pełen zestaw głośników do przednich drzwi. Obejmuje on wysokiej jakości głośniki o średnicy 10cm oraz głośniki wysokotonowe z odwróconą kopułką, montowane w specjalnej ramce. Dodatkowo, w tym aucie zamontowaliśmy również pełne, 20-centrymentrowe subwoofery, na które producent przeznaczył miejsce pod przednimi siedzeniami. Należy zaznaczyć, że wszystkie elementy są perfekcyjnie wykonane i zdecydowanie widać, że jest to marka premium wśród producentów nagłośnienia samochodowego.

BMW 5 G30 G31 – poprawa jakości dźwięku w Top-Auto Wrocław

Przeczytaj więcej naszych artykułów:

Szukasz większego Komfortu w samochodzie?

Wypełnij formularz a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie ofertę.

Odezwiemy się do Ciebie w niebawem!

Wybierz oddział

Wrocław

Warszawa

Szczecin