Mercedes CLA 118 – wymieniamy fabryczny system audio

Mercedes CLA 118

Mimo, że w nowoczesnych samochodach montowane są coraz lepsze systemy audio, to jednak daleko im do profesjonalnych rozwiązań, które zadowalałyby gusta melomanów. W ostatnim czasie do serwisu Top-Auto zgłosił się właściciel samochodu marki Mercedes CLA 118, który zdecydował się na wymianę fabrycznego nagłośnienia. Sprawdź, jak nam poszło!

Mercedes CLA 118 – dlaczego warto wymienić fabryczny system audio?

Zbyt niska jakość fabrycznych głośników dla wielu może stanowić poważny problem. Zbyt cichy, trzeszczący lub zgrzytający dźwięk zdecydowanie potrafi zepsuć przyjemność z jazdy. Mało tego, wydobywająca się z głośników kakofonia może również powodować dyskomfort i rzeczywiście wpływać na bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu.

Jeżeli fabryczne głośniki w samochodzie grają słabo, warto rozważyć modyfikację systemu audio. Profesjonalna wymiana głośników w samochodzie z pewnością znacznie poprawi jakość dźwięku.

Wbrew pozorom, nie zawsze chodzi o głośność. Oczywiście, odpowiednie natężenie dźwięku ma duże znaczenie, ale najważniejsze jest uzyskanie jak najlepszej charakterystyki.  Wszystkie tony powinny być czytelne i klarowne.

Mercedes CLA 118 – jaki sprzęt zastosowaliśmy?

Nasz pacjent, czyli Mercedes CLA 118 wyposażony był w fabryczny zestaw audio, który nie zachwycał jakością dźwięku. Dlatego właściciel pojazdu zdecydował się na projekt nowego systemu nagłośnienia. Serce naszego projektu stanowi wysokiej jakości, 6-kanałowy wzmacniacz Mosconi D2. W bagażniku umieściliśmy również subwoofer  firmy JL Audio, do którego konieczne było zaprojektowanie specjalnej obudowy typu fitbox.

W tylnych drzwiach Mercedesa CLA 118 zamontowaliśmy głośniki coaxialne filmy Morel, natomiast z przodu system Morel Hybrid 62. Całości dopełniły głośniki wysokotonowe z tego samego zestawu, zamontowane w słupku A.

Mercedes CLA 118 – wymieniamy fabryczny system audio

Przeczytaj więcej naszych artykułów:

Szukasz większego Komfortu w samochodzie?

Wypełnij formularz a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie ofertę.

Odezwiemy się do Ciebie w niebawem!

Wybierz oddział

Wrocław

Warszawa

Szczecin