Range Rover Velar – poprawiamy bezpieczeństwo w samochodzie

Range Rover Velar - wideorejestrator montaż

W dzisiejszych czasach wideorejestrator staje się coraz bardziej powszechnym elementem wyposażenia samochodu. Dzieje się tak dlatego, że na polskich drogach często dochodzi do niebepziecznych sytuacji, w który8ch nagranie z kamery samochodowej odgrywa najważniejszą rolę w ustaleniu winy. Właściciel tego egzemplarza Range Rover Velar zdecydował się na poprawę własnego bezpieczeństwa na drodze i montaż zaawansowanego wideorejestratora.

Range Rover Velar – dlaczego wideorejestrator jest ważny?

Na polskich drogach każdego dnia dochodzi do ogromnej liczby wypadków i mniejszych kolizji drogowych. Niekiedy przebieg takiego wydarzenia łatwo ustalić, a wina wydaje się bezsporna. Jednak jest również cała masa zdarzeń, począwszy od niebezpiecznych zachowań na drodze, a na parkingowych incydentach kończąc, w przypadku których nie można łatwo udowodnić swoich racji.

Co w takim przypadku? Tutaj przydaje się obraz z kamery samochodowej – nikt nie wyobraża sobie bowiem bardziej klarownego i jednoznacznego dowodu w sprawie, niż zapis wideo całego zajścia. Co ważne, nowoczesne kamery samochodowe mają doskonałą rozdzielczość, przez co w większości przypadków na nagraniu doskonale widać zarówno tablice rejestracyjne, jak również znaki drogowe i inne napisy.

Dodatkowo, kamery samochodowe mają szeroki kąt widzenia i najczęściej montowane są w liczbie dwóch – na przód i na tył. W połączeniu z możliwością nagrywania tego, co dzieje się we wnętrzu auta daje to praktycznie pełny obraz otoczenia samochodu w momencie niefortunnego zdarzenia. Z dowodami w takiej postaci nie ma żadnej dyskusji.

Range Rover Velar – jaką kamerę wybrał właściciel auta?

Właściciel tego Range Rover Velar zdecydował się na montaż wysokiej klasy, dwukanałowej (przód i tył) kamery samochodowej BlackVue DR750-2CH LTE Plus. Urządzenie wyposażone jest w pasmo LTE, dlatego po wsadzeniu karty SIM można mieć podgląd tego co się dzieje wokół samochodu na żywo. W zestawie BlackVue DR750-2CH LTE Plus znajdziemy dwie kamery o rozdzielczości FullHD z szerokokątnym obiektywem, który widzi w zakresie 139 stopni. Jakość nagrań kamery z przodu to 60 klatek na sekundę, a z tyłu – 30 klatek na sekundę.

Rejestrator ma wbudowany GPS, WI-FI i LTE. GPS pozwala na odczytanie danych dotyczących prędkości i lokalizacji pojazdu. Wi-Fi  zapewnia łączność rejestratora z urządzeniami mobilnymi (Android /iOS). LTE natomiast umożliwia dostęp do usługi „BlackVue Cloud”.

Range Rover Velar – poprawiamy bezpieczeństwo w samochodzie

Przeczytaj więcej naszych artykułów:

Szukasz większego Komfortu w samochodzie?

Wypełnij formularz a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie ofertę.

Odezwiemy się do Ciebie w niebawem!

Wybierz oddział

Wrocław

Warszawa

Szczecin