Volkswagen T6 Multivan – wygłuszenie i zmiana nagłośnienia

Volkswagen T6 Multivan

Volkswagen T6 Multivan to auto stworzone na długie trasy, dlatego warto zadbać o jego odpowiednie wyciszenie oraz nagłośnienie. Samochód ten doskonale sprawdzi się podczas wakacyjnych wojaży  – stale rosnąca liczba Polaków wybiera właśnie taki sposób podróżowania. Do serwisu Top-Auto zgłosił się niedawno właściciel Volkswagena T6 Multivan, który narzekał na wyciszenie pojazdu oraz jakość fabrycznego systemu audio. Zobacz, jak poradziliśmy sobie z wyzwaniem.

Volkswagen T6 Multivan – pojazd idealny na urlop

Volkswagen T6 Multivan to kontynuacja idei samochodu, który został stworzony do komfortowego podróżowania całą rodziną. W porównaniu do poprzednika, wprowadzono szereg ulepszeń, które zwiększają komfort jazdy. Zmiany obejmują między innymi lepsze wyprofilowanie foteli, poprawione wyciszenie kabiny oraz adaptacyjne zawieszenie. W naszych warunkach drogowych, najlepsze ustawienie to Comfort, podczas gdy tryby Normal i Sport sprawdzają się lepiej podczas samotnej jazdy po równych i krętych drogach. Precyzyjne prowadzenie, które jest całkowicie pozbawione charakterystyki „dostawczaka”, jest doceniane w każdej sytuacji.

Multivan zapewnia nie tylko doskonały komfort kierowcy, ale także każdemu z sześciu pasażerów – bez względu na wiek czy wzrost. Przestronne, obrotowe fotele z podłokietnikami w drugim rzędzie oraz duża kanapa z tyłu pozwalają na wygodną pozycję podczas podróży i swobodną aranżację przestrzeni. Dla tych, którzy nadal czują się ciasno, istnieje również wydłużona wersja nadwozia z rozstawem osi 3,4 metra.

Volkswagen T6 Multivan – wygłuszenie i zmiana nagłośnienia
Volkswagen T6 Multivan – wygłuszenie i zmiana nagłośnienia

Kierowcom towarzyszą różne funkcje asystujące, takie jak system antykolizyjny, adaptacyjny tempomat, czujnik martwego pola i system monitorowania uwagi kierowcy. Zamiast elektrycznie sterowanych drzwi, można zamówić tańszy system wspomagania domykania.

Volkswagen T6 Multivan – jakie rozwiązania zastosowaliśmy?

Auto, które do nas trafiło, było bardzo dobrze wyposażone, a dodatkowo wyróżniało się stylistyką. Właściciel postawił na głęboki, czarny kolor, łącznie ze wszystkimi znaczkami, emblematami oraz dekorami. Volkswagen T6 Multivan posiadał również wszystkie drzwi elektryczne, łącznie z klapą tylną.

Volkswagen T6 Multivan – wygłuszenie i zmiana nagłośnienia

Nasze zadanie polegało na początku na pełnym wyciszeniu samochodu. Musieliśmy zdemontować wiele elementów wyposażenia, aby móc dostać się do dosłownie każdego zakamarka. Zastosowaliśmy najwyższej jakości maty CTK Premium oraz Dynamat Xtreme. Dodatkowo, nasz klient chciał również wymienić fabryczne nagłośnienie. Zamontowaliśmy w pojeździe dedykowany zestaw głośników Alpine, przeznaczony specjalnie do Volkswagen T6 Multivan. Dodatkowo, pod przednim fotelem pasażera umieściliśmy wzmacniacz DSP Helix P6 Ultimate – topowy, 6-kanałowy wzmacniacz o dużej mocy.

W samochodzie zainstalowaliśmy również kamerę samochodową FineVue GX1000, która zapewni właścicielowi pojazdu bezpieczeństwo podczas jazdy.

Volkswagen T6 Multivan – wygłuszenie i zmiana nagłośnienia

Przeczytaj więcej naszych artykułów:

Szukasz większego Komfortu w samochodzie?

Wypełnij formularz a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie ofertę.

Odezwiemy się do Ciebie w niebawem!

Wybierz oddział

Wrocław

Warszawa

Szczecin