Porsche Macan T – kompleksowa wymiana wyciszenia i nagłośnienia

Porsche Macan T

Nowa Porsche Macan T to pierwszy czterodrzwiowy model oznaczony tą literą, która wyróżnia samochody z doskonale zestrojonym zawieszeniem i mocnymi, ale umiarkowanymi silnikami. Właściciel właśnie takiego modelu odwiedził Serwis Top-Auto w celu poprawy wyciszenia oraz systemu audio. Sprawdź, jak nam poszło!

Porsche Macan T – zaskakująco dobry model

Zaangażowanie Porsche w tworzenie specjalnych wariantów modeli przeniosło się również na Macana. Porsche Macan T to pierwszy SUV oznaczony tą literką (nie od turbo, lecz od Touring) na klapie bagażnika. Ta sama litera „T” wyróżnia również modele 718 i 911, przy czym po raz pierwszy pojawiła się w tej odmianie już w 1968 roku. Wersja Touring charakteryzuje się trzema szczególnymi cechami: dynamicznie zestrojonym zawieszeniem, ekskluzywnym wyposażeniem i nieprzesadzonym napędem.

W przypadku Porsche Macan T, modyfikacje w układzie jezdnym obejmują obniżenie nadwozia (o 15 mm w przypadku stalowego zawieszenia i o 10 mm w przypadku adaptacyjnego zawieszenia pneumatycznego), zastosowanie sztywniejszych stabilizatorów z przodu oraz optymalizację elektronicznych systemów, takich jak Porsche Traction Management. Wydatnie przekłada się na lepsze wrażenia z eksploatowania 265-konnego czterocylindrowca z napędem na tylną oś, zwłaszcza na krętych drogach.

We wnętrzu Porsche Macan T również nie ma miejsca na nudę. Unikalny design, wysoka jakość materiałów i perfekcyjne spasowanie elementów sprawiają, że przebywanie w aucie jest niezwykle przyjemne. Ponadto, ergonomia wnętrza stoi na najwyższym poziomie, a wszystkie zegary i przełączniki są czytelne i łatwo dostępne. Duży panel na tunelu środkowym pokryto czarnym szkłem, które co prawda odbija światło i łatwo się brudzi, jednak jest odporne na zarysowania.

Porsche Macan T – kompleksowa wymiana wyciszenia i nagłośnienia
Porsche Macan T – kompleksowa wymiana wyciszenia i nagłośnienia

Wnętrze łączy w sobie nowoczesność z analogowym klimatem charakterystycznym dla Porsche. Wiele funkcji jest obsługiwanych za pomocą dotykowych przycisków, ale z drugiej strony tradycyjny kluczyk umieszczony po lewej stronie kolumny kierownicy nawiązuje do historycznych korzeni marki. Deska rozdzielcza charakteryzuje się fantastycznymi, okrągłymi tubami z różnymi wskaźnikami, w tym centralnie umieszczonym obrotomierzem. Ponadto, po prawej stronie obrotomierza znajduje się niewielki ekran, który może wyświetlać wiele przydatnych informacji, ale nie psuje on analogowego charakteru wnętrza.

Porsche Macan T – co poprawiliśmy w tym modelu?

Choć Porsche Macan T fabrycznie jest dość dobrze wyciszony, to jednak właściciel tego modelu zdecydował się na dodatkową poprawę wygłuszenia. Zabieg ten objął cały samochód, co przy poziomie skomplikowania konstrukcji, było dość wymagającym zadaniem.

Porsche Macan T – kompleksowa wymiana wyciszenia i nagłośnienia
Porsche Macan T – kompleksowa wymiana wyciszenia i nagłośnienia

Jeśli chodzi o fabryczny system audio, to Porsche Macan T umożliwia zamontowanie trójdrożnego systemu (niskotonowe, średniotonowe i wysokotonowe). W egzemplarzu, który trafił do naszego Serwisu, zamontowany był system dwudrożny.

Porsche Macan T – kompleksowa wymiana wyciszenia i nagłośnienia

Przeczytaj więcej naszych artykułów:

Szukasz większego Komfortu w samochodzie?

Wypełnij formularz a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie ofertę.

Odezwiemy się do Ciebie w niebawem!

Wybierz oddział

Wrocław

Warszawa

Szczecin