Alfa Romeo Stelvio Giulia – wymiana fabrycznego nagłośnienia car audio 2023

Alfa Romeo Stelvio Giulia

Serwisanci Top-Auto mieli tym razem trudny orzech do zgryzienia, bowiem na warsztat trafiła Alfa Romeo Stelvio. Jej właściciel nie był zadowolony z jakości dźwięki, jaki wydobywał się z fabrycznych głośników, a zadanie montażu nowoczesnego sprzętu powierzył właśnie nam. Mimo, że ze względu na poziom skomplikowania systemu audio Alfa Romeo Stelvio wymiana głośników to nie jest łatwe zadanie, to jednak udało się nam.

Alfa Romeo Stelvio Giulia – wymiana fabrycznego nagłośnienia car audio

Alfa Romeo Stelvio dziedziczy charakterystyczną cechę każdej Alfy, a mianowicie wyjątkowo pożądaną stylizację, która zdecydowanie wyróżnia się w segmencie SUV-ów. Specyfikacja samochodu brzmi dobrze, z naciskiem na lekkość, dobrą równowagę i potężne silniki. Przestrzeń dla pasażerów jest obszerna, a pojemność bagażnika dorównuje konkurencji.

Alfa Romeo Stelvio ma bardziej sportowo wyglądający design niż tradycyjne SUV-y – przypomina bardziej hatchback na sterydach. Model ten jest nieco wyższy od Macana i nieco krótszy od BMW X5. Przód to właściwie kopia z Giulii, nieco masywniejsza, łącząca się ze stromym tyłem poprzez relatywnie wysoką linię boczną. Oba modele współdzielą również platformę, na której zostały zbudowane. Przeglądając katalog specyfikacji Alfa Romeo Stelvio, jedna liczba w szczególności przyciąga uwagę – to tylko 1660kg masy własnej. Stelvio jest niezwykle lekki, co sugeruje użycie aluminium w zawieszeniu i dużej części nadwozia.

Alfa Romeo Stelvio Giulia – wymiana fabrycznego nagłośnienia car audio
Alfa Romeo Stelvio Giulia – wymiana fabrycznego nagłośnienia car audio

Z turbodoładowanym, czterocylindrowym silnikiem benzynowym o mocy 280 KM pod maską, Alfa Romeo Stelvio jest jednym z najbardziej dynamicznych modeli w ofercie. Oczywiście większa wydajność i sportowe pochodzenie wiążą się z wyższą ceną. Stelvio dzieli znaczną część swojego wnętrza z Giulią, choć widać pewne różnice, aby kabina SUV-a była bardziej atrakcyjna. Znajdziemy tam ten sam 8,8-calowy ekran, zintegrowany z deską rozdzielczą, który już w przypadku Giulii wydał się stosunkowo mały. Grafika nie jest tak wyrazista jak u niemieckich rywali, ale system działa szybko i jest łatwy w obsłudze. Fotele mają wyraźny sportowy charakter, boczne poduszki dobrze trzymają tułów podczas odważnych manewrów, a umieszczenie siedzeń na odpowiednio niskiej wysokości zapewnia optymalną pozycję za kierownicą.

Alfa Romeo Stelvio – wymiana fabrycznego nagłośnienia

Jak wspominaliśmy na początku, wymiana nagłośnienia w Alfa Romeo Stelvio nie była łatwym zadaniem. Jest to spowodowane przede wszystkim poziomem skomplikowania systemu audio w samochodach koncernu Fiat Chrysler Automobiles. W samochodzie znajduje się kilkanaście aktywnych kanałów, przez co zamontowanie dedykowanych głośników innej firmy to ciężka przeprawa.

Jednak dzięki doświadczeniu udało się nam to zrobić w systemie Plug&Play, dzięki czemu nie musieliśmy przecinać i dostosowywać wiązek elektrycznych. Zamontowaliśmy trójdrożny komplet głośników z przodu, a także dołożyliśmy wysokiej jakości wzmacniacz oraz subwoofer.

Alfa Romeo Stelvio – wymiana fabrycznego nagłośnienia

Przeczytaj więcej naszych artykułów:

Szukasz większego Komfortu w samochodzie?

Wypełnij formularz a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie ofertę.

Odezwiemy się do Ciebie w niebawem!

Wybierz oddział

Wrocław

Warszawa

Szczecin