RAM 1500 – poprawiamy wygłuszenie giganta z USA!

RAM 1500 – poprawiamy wygłuszenie giganta z USA!

Do naszego serwisu coraz częściej trafiają wyjątkowe, stosunkowo rzadko spotykane w Europie auta. Do grona takowych należy z pewnością RAM 1500, który swoją sylwetką budzi postrach u niejednego miłośnika motoryzacji. Duże auto z potężnym, głośnym silnikiem, koniecznie potrzebuje dodatkowego wygłuszenia i poprawy systemu audio. Właściciel tego RAM 1500 zdecydował się właśnie na taki zabieg.

RAM 1500 – wyjątkowe auto zza Oceanu

Prowadzenie tego samochodu jest niezwykle przyjemne. Jednak ryzykowne byłoby twierdzenie, że można nim śmiało jeździć w stylu sportowym. Auto posiada imponujące osiągi: 401 koni mechanicznych i 556 Nm momentu obrotowego. Mimo wszystko nawet z taką mocą nie sposób zapomnieć, że ten ogromny pikap waży 2688 kg i ma powierzchnię czołową porównywalną do kiosku z gazetami.

RAM 1500 został stworzony przede wszystkim do holowania przyczep, bowiem może bez problemu przewieźć ładunek o masie 3,5 t. Radzi sobie z tym nawet w trudnym terenie. Możliwości te zapewniają mu nie tylko potężna moc silnika, ale również standardowo montowana skrzynia redukcyjna o przełożeniu 2,64:1. Auto na pierwszy rzut oka robi ogromne wrażenie. Imponująca karoseria z maską o wielkości stołu bilardowego, sięgająca powyżej dachów mniejszych samochodów oraz masywny przedni zderzak sprawiają wrażenie, że auto jest w stanie zniszczyć wszystko, co stanie mu na drodze. Dodatkowo, samochód zdobi potężna, czarna atrapa chłodnicy, która w lusterku wstecznym może przyprawić o szybsze bicie serca bardziej ostrożnych kierowców. RAM 1500 to prawdziwy amerykański pikap klasy full-size.

RAM 1500 – poprawiamy wygłuszenie giganta z USA!

Standardowe wyposażenie samochodu zwiększa jego zdolności terenowe. Zawieszenie pneumatyczne pozwala na regulację prześwitu, a unikalne, matowe obręcze kół o średnicy 17 cali, opony terenowe AT Toyo Open Country o średnicy 33 cali oraz solidne osłony chroniące podwozie przed uszkodzeniami podczas jazdy w trudnym terenie, stanowią integralną część wyposażenia. Wewnątrz auta znajdują się fotele pokryte łatwo zmywalną tapicerką oraz charakterystyczna kolorystyka kokpitu, łącząca szarość z czerwienią. Całość prezentuje się bardzo efektownie. Warto jednak pamiętać, że Amerykanie są bardziej tolerancyjni niż Europejczycy, zarówno w kontekście ludzi, jak i samochodów. To pomaga zrozumieć, dlaczego samochody takie jak RAM 1500 są tak popularne w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy w naszej bardziej skonsolidowanej Europie niewielu ludzi decyduje się na ich zakup.

RAM 1500 – to auto wymaga dodatkowego wyciszenia

Samodzielne wygłuszenie zwłaszcza obecnie produkowanych samochodów, to zdecydowanie nie jest zadanie dla amatora. Trzeba bowiem zdemontować dużą liczbę, nierzadko delikatnych elementów, które łatwo można uszkodzić, a co za tym idzie – nie będą one nadawać się do ponownego montażu.

RAM 1500 – poprawiamy wygłuszenie giganta z USA!
RAM 1500 – poprawiamy wygłuszenie giganta z USA!

Aby zrobić to poprawnie, należy mieć przede wszystkim odpowiednie narzędzia oraz znać kilka tricków, które przydają się w tego typu pracach. Taki właśnie zestaw umiejętności cechuje fachowców z Top-Auto, o czym przekonał się właściciel tego egzemplarza RAM 1500. Nasze zadanie, polegające na poprawie fabrycznego wygłuszenia oraz sprzętu grającego, zakończyło się pełnym sukcesem.

RAM 1500 – poprawiamy wygłuszenie giganta z USA!

Przeczytaj więcej naszych artykułów:

Szukasz większego Komfortu w samochodzie?

Wypełnij formularz a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie ofertę.

Odezwiemy się do Ciebie w niebawem!

Wybierz oddział

Wrocław

Warszawa

Szczecin