Mercedes C W205 – kompleksowa poprawa wyciszenia i Car Audio!

Mercedes C W205 - wyciszenie i car audio

Jeszcze 10 lat temu Mercedes borykał się z kilkoma problemami, które odbijały się na wizerunku marki. Były rdzewiejące Mercedesy klasy E, potem jakiś czas kiepsko wykończone auta, ale gigant motoryzacyjny w końcu odrobił pracę domową. Symbolem transformacji była zmiana kanciastych krawędzi na zaokrąglone przetłoczenia. A bardzo ważnym elementem tej rewolucji stał się Mercedes C W205. Właściciel właśnie takiego modelu zdecydował się na poprawę wygłuszenia oraz wymianę fabrycznego sprzętu grającego.

Mercedes C W205 – to bardziej przystępna cenowo klasa S

Mercedes Klasy C W205 to samochód, który został stworzony zgodnie z jedną, spójną wizją. Inspiracją dla stylizacji tego niemieckiego sedana jest flagowy model marki, Klasa S generacji W222. Mniejszy brat bezpośrednio nawiązuje stylistyką do swojego wyżej klasyfikowanego odpowiednika. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że Klasa C to po prostu Klasa S w mniejszym rozmiarze.

Ten zabieg okazał się strzałem w dziesiątkę. Z przodu dominuje duży grill, który w zależności od wersji może być ozdobiony centralnie umieszczoną, olbrzymią gwiazdą Mercedesa. Boczne przetłoczenia płynnie przechodzą w reflektory. Samochód ma bardzo zwartą sylwetkę, z krótkimi tylnymi drzwiami i proporcjonalnym bagażnikiem. W zależności od wybranej linii stylistycznej, poszczególne elementy zewnętrzne różnią się od siebie. Można łatwo znaleźć Klasę C z wieloramiennymi felgami i mnóstwem chromowanych dodatków, a chwilę później zauważyć auto z większymi wlotami powietrza, agresywniejszymi zderzakami i bardziej sportowymi felgami.

Mercedes C W205 – kompleksowa poprawa wyciszenia i Car Audio!
Mercedes C W205 – kompleksowa poprawa wyciszenia i Car Audio!

Głównym motywem przewodnim, który został wprowadzony przez zespół stylistów do wnętrza, jest koło. Owalne elementy są wyeksponowane praktycznie wszędzie. Na desce rozdzielczej znajduje się pięć okrągłych dysz nawiewów klimatyzacji, wystające, okrągłe osłony tablicy przyrządów, okrągła tarcza analogowego zegara na konsoli środkowej, a nawet okrągłe głośniki systemu audio, które zostały harmonijnie wkomponowane w boczne panele drzwiowe. Konsola środkowa wydaje się być odrębnym elementem wnętrza, pokrytym innym kolorem niż reszta deski rozdzielczej. Wybór materiałów i paleta kolorów oferuje wiele różnorodnych kombinacji.

Jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie w tej klasie samochodów. Mercedes Klasy C W205 jest zdecydowanie lepiej wykonany niż jego poprzednik. Wnętrze nie wydaje żadnych zbędnych dźwięków, a nawet na egzemplarzach o przebiegu sięgającym nawet 80-100 tysięcy kilometrów można dostrzec jedynie minimalne ślady zużycia na kierownicy.

Mercedes C W205 – kompleksowa poprawa wyciszenia i Car Audio!
Mercedes C W205 – kompleksowa poprawa wyciszenia i Car Audio!

Mercedes Klasy C W205 jest dostępny wyłącznie z turbodoładowanymi silnikami. W gamie jednostek benzynowych wciąż dostępne są cztero-, sześcio- i ośmiocylindrowe konstrukcje. Podstawowym silnikiem, wprowadzonym do sprzedaży w połowie 2015 roku, jest wersja C160 z małym benzynowym silnikiem 1.6 l o mocy 129 KM i momentem obrotowym 210 Nm. Ta sama konstrukcja jest również dostępna w wersji C180, gdzie generuje już 156 KM i 250 Nm momentu obrotowego. Może się wydawać, że to niewiele, biorąc pod uwagę dzisiejsze standardy, ale ta odmiana samochodu przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8,2 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 225 km/h.

Mercedes C W205 – co poprawiliśmy w tym egzemplarzu?

Mimo, że Mercedes C W205 to taka klasa S w mniejszym wydaniu, to jednak auto posiada kilka wad. Jedną z nich jest bez wątpienia poziom wygłuszenia samochodu, a co za tym idzie – kiepska jakość sprzętu grającego. Właściciel tego egzemplarza zdecydował się na poprawę obu parametrów za jednym zamachem.

Mercedes C W205 – kompleksowa poprawa wyciszenia i Car Audio!
Mercedes C W205 – kompleksowa poprawa wyciszenia i Car Audio!

Zastosowaliśmy nowoczesne materiały wygłuszające najwyższej jakości, między innymi CTK oraz Dynamat. Wyciszyliśmy przede wszystkim nadkola, które są głównym źródłem hałasu w samochodach, ale również komorę silnika oraz drzwi. W efekcie udało się zmniejszyć natężenie hałasu w kabinie od 3 do 5 decybeli.

Mercedes C W205 – kompleksowa poprawa wyciszenia i Car Audio!

Przeczytaj więcej naszych artykułów:

Szukasz większego Komfortu w samochodzie?

Wypełnij formularz a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie ofertę.

Odezwiemy się do Ciebie w niebawem!

Wybierz oddział

Wrocław

Warszawa

Szczecin