Mercedes S Coupe AMG W217 – poprawa wyciszenia i wymiana nagłośnienia

Mercedes S Coupe

Mercedes S Coupe AMG W217. Najbardziej prestiżowy model Mercedesa zwykle kojarzy się z ogromną limuzyną o luksusowym wnętrzu i potężnym silniku. To samo można powiedzieć o najnowszej klasie S. Jednak niektórzy klienci poszukują czegoś więcej niż tylko te cechy. Dla takich osób Mercedes stworzył wersję Mercedes S Coupe AMG W217. Właściciel takiego właśnie modelu odwiedził Serwis Top-Auto chcąc poprawić wyciszenie i nagłośnienie w swoim samochodzie.

Mercedes S Coupe AMG W217 – bardzo mocna limuzyna

W samochodzie Mercedes S Coupe AMG W217 znajduje się silnik V8 o pojemności 5,5 litra, generujący imponującą moc 585KM i moment obrotowy 900Nm. Ten jednostka potrafi przyspieszyć dwutonowy samochód do 100 km/h w zaledwie 4,4s.

Mercedes S Coupe AMG W217 z wyglądu nieco przypomina zwykłą S-klasę. Oczywiście wersja sportowa różni się wizualnie, m.in. innymi zderzakami, kołami i wydechem, ale te elementy wyglądają subtelnie. Różnicę jednak od razu widać podczas prowadzenia auta – to luksusowy wóz z bardzo mocnym silnikiem. Wnętrze jest co prawda niezbyt ciche, ale na uwagę zasługuje zawieszenie, zapewniające niezwykły komfort podróży. To jednak zmienia się, gdy przełączymy tryb jazdy z C (komfortowy i oszczędny) na M (manualny) lub S (sportowy), aby luksusowa limuzyna zmieniła się nie do poznania. Klapy w wydechu AMG otwierają się, dzięki czemu układ wydaje czysto sportowe dźwięki. Silnik natomiast reaguje na pedał gazu zdecydowanie bardziej dynamicznie.

Mercedes S Coupe AMG W217 – poprawiamy fabryczne wyciszenie i nagłośnienie

Jak już wspomnieliśmy, samochód wyposażony jest w potężny silnik, który w połączeniu ze sportowym wydechem generuje sporo hałasu. Dlatego właściciel tego egzemplarza Mercedes S Coupe AMG W217 zdecydował się na poprawę wygłuszenia w samochodzie. Do tego celu użyliśmy nowoczesnych mat Dynamat i pianek Memory, którymi wyłożyliśmy drzwi przednie, boczki tylne oraz bagażnik.

Mercedes S Coupe AMG W217 – poprawiamy fabryczne wyciszenie i nagłośnienie
Mercedes S Coupe AMG W217 – poprawiamy fabryczne wyciszenie i nagłośnienie

Zajęliśmy się również fabrycznym systemem audio, którego jakość zdecydowanie nie zadowoli melomanów. Zamontowaliśmy dedykowane głośniki marki Focal, które umiejscowiliśmy w drzwiach przednich i boczkach tylnych oraz pod siedzeniami. Skrzynia basowa i dwa wzmacniacze powędrowały natomiast do bagażnika.

Mercedes S Coupe AMG W217 – poprawa wyciszenia i wymiana nagłośnienia

Przeczytaj więcej naszych artykułów:

Szukasz większego Komfortu w samochodzie?

Wypełnij formularz a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie ofertę.

Odezwiemy się do Ciebie w niebawem!

Wybierz oddział

Wrocław

Warszawa

Szczecin