SUV Lexusa – sposoby na doposażenie samochodu

SUV Lexus

Polski cennik SUV Lexus nie należy do najtańszych opcji na rynku. Aby wejść do „świata premium” w wykonaniu Lexusa w 2023 roku, należy liczyć się z wydatkiem powyżej 200 tysięcy złotych. Tyle bowiem kosztuje najtańsze, a zarazem najnowsze auto w gamie japońskiego producenta – Lexus LBX. Japończycy słyną z produkcji wysokiej klasy, dobrze wyposażonych samochodów. Jednak nawet w takich pojazdach znajdziemy pewne mankamenty, które sprawiają, że właściciele SUV Lexus często decydują się na doposażenie samochodu. Na co warto zdecydować się, posiadając Lexusa?

SUV Lexusa – dobry wideorejestrator

Wiele osób posiadających nowoczesne i drogie samochody decyduje się na doposażenie pojazdu w wideorejestrator vel kamerę samochodową. Na polskich drogach każdego dnia dochodzi do ogromnej liczby wypadków i mniejszych kolizji drogowych. Niekiedy przebieg takiego wydarzenia łatwo ustalić, a wina wydaje się oczywista. Jednak jest również cała masa zdarzeń, począwszy od niebezpiecznych zachowań na drodze, a na parkingowych incydentach kończąc, w przypadku których nie łatwo dowieść swoich racji.

Co wtedy robić? W takim wypadku przydaje się obraz z kamery samochodowej – nikt nie wyobraża sobie bowiem bardziej klarownego i jednoznacznego dowodu w sprawie, niż zapis wideo całego zajścia. Co ważne, nowoczesne kamery samochodowe mają doskonałą rozdzielczość, przez co w większości przypadków na nagraniu doskonale widać zarówno tablice rejestracyjne, jak również znaki drogowe i inne napisy.

Dodatkowo, kamery samochodowe mają szeroki kąt widzenia i najczęściej montowane są w liczbie dwóch – na przód i na tył. W połączeniu z możliwością nagrywania tego, co dzieje się we wnętrzu auta daje to praktycznie pełny obraz otoczenia samochodu w momencie niefortunnego zdarzenia. Z dowodami w takiej postaci nie ma żadnej dyskusji.

SUV Lexus – montaż nowoczesnej kamery samochodowej

Dobrym miejscem na zakup kamery samochodowej do SUV Lexus jest sklep Auto-Kamery.pl. Oferują oni wysokiej jakości kamery samochodowe z trybem parkingowym renomowanych producentów, takich jak FineVu, Thinkware, BlackVue. W ofercie jest także profesjonalny montaż oraz nowoczesne powerbanki, przeznaczone do wyżej wymienionych rejestratorów. Poza wysoką jakością rejestrowanego obrazu oraz trybem parkingowym, kamery producentów znajdujących się w ofercie wyposażone są w inne, bardzo przydatne rozwiązania. Jednym z nich jest np. innowacyjny system zapisu danych, oszczędzający miejsce na karcie pamięci.

SUV Lexusa – skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe

W miarę jak marka Lexus rozwija swoją obecność w Polsce i cieszy się wzrostem zainteresowania, pojawia się istotny trend – zwiększenie przypadków kradzieży. Aktualne dane sugerują, że marka Lexus jest jedną z najchętniej wybieranych w segmencie luksusowych samochodów w naszym kraju. Przestępcy doskonale zdają sobie sprawę z zaawansowanych osiągnięć technologicznych japońskich marek i stale opracowują nowe metody neutralizowania zabezpieczeń. Proceder kradzieży aut marki Lexus po prostu się opłaca.

Zobacz też: Aktywny system redukcji hałasu w samochodzie – jak to działa?

Przykłady tego typu zdarzeń są liczne, ale kilka incydentów zasługuje na szczególną uwagę. Głośna, medialna próba kradzieży SUV Lexus miała miejsce w połowie 2021 roku na parkingu Centrum Handlowego na Targówku. Grupa trzech mężczyzn próbowała dokonać kradzieży z wykorzystaniem metody „na walizkę”, niestety trafili oni zdecydowanie na zły moment. Okazało się, że teren parkingu był pod stałą kontrolą policyjną. W aucie włączył się alarm. Mimo próby ucieczki, służby porządkowe zareagowały błyskawicznie i złodziei ujęto na gorącym uczynku. Niestety, nie wszystkie historie związane z marką Lexus kończą się pomyślnie.

Samochody tej marki często padają ofiarą kradzieży na części. Pod koniec 2021 roku, niedaleko Węgrowa, policja odkryła dobrze zorganizowaną kryjówkę, w której znajdował się częściowo zdemontowany pojazd, skradziony na warszawskich Bielanach. W tej samej kryjówce znaleziono drugi samochód, który jeszcze był w całości. Dodatkowo odnaleziono tablice rejestracyjne, prawdopodobnie przeznaczone do transportu skradzionych pojazdów w miejsca docelowe.

Luksusowe auta często stają się także celem działań przemytniczych. Przykładem jest zatrzymanie hybrydowego Lexusa RX przez straż graniczną w kwietniu 2022 roku na granicy z Ukrainą. Wykazało się, że pojazd został skradziony i był przewożony przez wschodnią granicę z… Hiszpanii! Na szczęście po weryfikacji legalności pojazdu, ujawniono prawdziwą historię auta i rozpoczęto proces zwrotu samochodu właścicielowi.

SUV Lexus - skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe
SUV Lexus – skuteczne zabezpieczenie antykradzieżowe. Źródło: Zabezpiecz-Auto.pl

Jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie, a przede wszystkim – najbardziej skutecznych blokad antykradzieżowych na rynku, jest nowy CANLOCK PRO. Urządzenie to jest odporne na kradzież metodą „na walizkę”, „na gameboya” oraz „CAN injection”. Poza tym, CANLOCK PRO wyposażony jest również w czujnik przechyłu i położenia 3D, co utrudnia złodziejom kradzież metodą „na lawetę”, kradzież katalizatora oraz kradzież felg.

CANLOCK PRO posiada również moduł GPS, dzięki czemu możliwe jest śledzenie położenia pojazdu w aplikacji mobilnej lub poprzez SMS. Urządzenie umożliwia również zdalne zablokowanie ponownego rozruchu silnika auta. Zabezpieczenie antykradzieżowe CANLOCK PRO posiada również unikalną funkcję ANTY-JAMMING, dzięki czemu uniemożliwia kradzież z wykorzystaniem zagłuszarki GPS/GSM. W przypadku użycia zagłuszaczy GPS, urządzenie uruchomi głośny ALARM dźwiękowy. Jako jedyni mamy możliwość uruchomienia alarmu z fabrycznego klaksonu (funkcja dla wybranych modeli).

SUV Lexusa – profesjonalne wygłuszenie auta

Oszczędności na izolacji dźwiękowej stanowią bolączkę nie tylko najtańszych samochodów. Współcześnie, nawet producenci luksusowych aut takich jak SUV Lexus coraz częściej podejmują decyzje o ograniczeniu tych materiałów, mimo że klienci płacą przecież nie tylko za nowe technologie, ale za możliwość podróżowania w komfortowych warunkach. Redukcja materiałów izolacyjnych wpływa nie tylko na oszczędności finansowe oraz skrócenie czasu produkcji, ale także na ciężar samochodu, co ma bezpośredni wpływ na jego osiągi, zużycie paliwa oraz emisję substancji szkodliwych. To szczególnie istotne w obliczu coraz bardziej rygorystycznych wymagań ekologicznych, narzucanych producentom samochodów przez Unię Europejską.

SUV Lexus – czy wygłuszenie jest potrzebne?

Aby zrozumieć różnicę, warto przypomnieć sobie konstrukcję aut sprzed kilkunastu lat. Wówczas pod panelami drzwiowymi montowano grube warstwy materiałów izolacyjnych, takich jak filc, gąbki czy warstwy bitumiczne. Dzisiaj to już niestety rzadkość. Zwykle producenci stosują niewielkie fragmenty cienkiej wykładziny w najbardziej newralgicznych miejscach, a mocno sprasowany filc można odnaleźć jedynie w wybranych punktach. Należy podkreślić, że na wizytę u renomowanych specjalistów w dziedzinie wygłuszania samochodów trzeba oczekiwać nawet 6-7 tygodni. Na wydłużenie tego terminu wpłynąć może również brak dostępności odpowiednich materiałów, które nie zawsze są dostępne od ręki.

W sieci dostępnych jest wiele poradników opisujących jak samodzielnie wyciszyć samochód, bez konieczności wizyty w wyspecjalizowanym warsztacie. Niemniej jednak, wyzwanie polega na konieczności demontażu niemal wszystkich elementów wyposażenia wnętrza. Niewielu kierowców posiada umiejętności, by bezpiecznie zdjąć drzwi, podsufitkę czy fotele. Brak doświadczenia może prowadzić do uszkodzenia klipsów, zatrzasków lub nawet większych elementów plastikowych nadwozia. Zadanie wygłuszania samochodu warto więc powierzyć profesjonalistom.

SUV Lexus – poprawa wygłuszenia samochodu

Przeczytaj więcej naszych artykułów:

Szukasz większego Komfortu w samochodzie?

Wypełnij formularz a nasi specjaliści przygotują dla Ciebie ofertę.

Odezwiemy się do Ciebie w niebawem!

Wybierz oddział

Wrocław

Warszawa

Szczecin